
Програма згідно зі стандартами Європейскої Асоціації Гештальт Терапії (EAGT)
Український гештальт інститут
Національна асоціація гештальт терапевтів України
6 триденних модулів (1 рік)
Протягом 1 року Ви отримуєте клієнтський досвід та базові основи гештальт-терапії. Навчання проходитиме в онлайн режимі з поступовим переходом в офлайн, якщо дозволить ситуація. Після проходження першого ступеня Ви отримуєте сертифікат гештальт-консультанта.
Після 1-го року навчання у програмі Ви можете консультувати клієнтів, застосовуючи основи гештальт-підходу. Учасники, які бажають у майбутньому стати сертифікованими психотерапевтами, можуть продовжити навчання на 2-му ступені програми.

Про програму
Програма навчання складається з 6 триденних сесій з інтервалом 1 - 2 місяці.
Тривалість навчання – 1 рік.
1
4-6 жовтня 2024
Теоретичне введення, філософські основи гештальт-підходу, історія розвитку гештальт-терапії
2
1-3 листопада 2024
Основні поняття теорії гештальту: усвідомлення, діалог, феноменологія,
фігура-фон, принцип актуальності, холізму, прегнантності, концепція незавершених дій.
3
10-12 січня 2025
Теорія контакту, межа контакту, цикл контакту. Модальності контакту
та способи переривання контакту
4
28-30 березня 2025
Теорія емоцій та почуттів. Емоційна сфера
5
23-25 травня 2025
Теорія Self. Self-процес, динаміка Self, Id ситуації. Втрата ego-функції. Парадоксальна теорія змін
6
20-22 червня 2025
Теорія полярностей, протилежності
та цілісність. Творчий пристрій. Організмічна саморегуляція. Гомеостаз

Протягом 1 року Ви отримуєте клієнтський досвід та базові основи гештальт-терапії. Після проходження першого ступеня Ви отримуєте сертифікат гештальт-консультанта.
6-ти модульна програма навчання – це можливість відкрити основні цінності, інструменти та техніки гештальт-терапії спільно з вивченням елементів філософії та теорії гештальту, таких як:
-
Теорія Self у гештальт-терапії
-
Цикл контакту та модальності контакту
-
Теорія поля (польова парадигма)
-
Емоційна присутність та діалог
-
Парадоксальна теорія змін
-
Свобода та креативний експеримент
-
Что такое гештальт-терапия?Гештальт-терапія — один із провідних сучасних напрямів психотерапії. Головна мета гештальт-терапії — підвищення ступеня усвідомленості людини для досягнення цілісності особистості, наповненості та свідомості життя, поліпшення взаємин із самим собою, оточуючими людьми та зовнішнім світом.
-
Для кого підійде навчання?Люди, які допомагають професіям:професійним психологам,лікарям, соціальним працівникам, педагогам і всім, хто має намір значно підвищити кваліфікацію у своїй професії. Підприємцям, власникам бізнесу, керівникам груп та команд HR-менеджерам, співробітникам HR департаментів. Студентам старших курсів вузів, які прагнуть отримати хорошу підготовку і бути конкурентними на ринку після закінчення навчання. Людям, які прагнуть змін, які хочуть змінити професію. Людям, які хочуть навчитися будувати щасливі та гармонійні стосунки. Люди, яким цікаво вивчати себе, які хочуть навчитися усвідомлювати та реалізовувати свої бажання у житті.
-
Мета навчання гештальт-терапіїГлибоке психотерапевтичне опрацювання Можливість попрацювати клієнтом на групі з тренером. Учасник також проходить індивідуальну психотерапію у акредитованого гештальт-терапевта протягом усієї програми курсу, а також психотерапію у малих терапевтичних групах. Теоретична підготовка Навчання основ гештальт-терапії: історія та філософія методу, навчання основним поняттям та принципам гештальт-підходу, сучасна теорія емоцій і почуттів, емоційний інтелект, структура Self, цикл контакту, польова парадигма в психотерапевтичній практиці. Психодинамічні вправи у групі Можливість використовувати на практиці теоретичний матеріал у процесі виконання різних вправ та взаємодії з іншими учасниками групи.

Навчання проводять
Куратор програми
Віталій Єлісєєв